O nás

 

Spolu v dílně i v životě.

Naše rodinná dílna v malebné vesnici Metylovice pod Beskydami, to jsme především my dva: manželé Martina a Radek. Zákazníci říkají, že je u nás jako v pohádce.
Dílna stojí jen pár kroků od našeho domu a zařídili jsme ji tak, aby se nám z ní domů ani nechtělo. Často v ní trávíme mnoho dnů od rána do noci. Všude kolem nás jsou výhledy do kopců a na pastviny se spokojenými kravičkami. Nejen blízkost přírody, ale i kontakt s přírodním materiálem a tvůrčí energie jsou tím, co nás na naši práci baví.

Tradice práce s kůží je spojena i s Metylovicemi. V minulosti tu bylo takzvané „Koňské nebe“, kde rodina Bílkových vyráběla koňské biče. Pokud k nám přijedete na návštěvu, rádi pro vás domluvíme i prohlídku Koženého muzea.
Historie naší práce s kůží sahá až do počátku 20. století, k Radkovým rodinným příbuzným. Radek mnoho let pracoval a pak i vedl rodinnou dílnu pana Karla Mročky, sedláře, který v devadesátých letech založil firmu Custom K.M.Saddlery. Matka pana Mročky, Štěpánka Lachenderová, pocházela z rodiny Lachenderů, kteří provozovali na Moravě obuvnickou dílnu.

 

 

Martina a Radek Zlí

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení