O nás

 

Spolu v dílně i v životě.

Naše rodinná dílna v malebné vesnici Metylovice pod Beskydami, to jsme především my dva: manželé Martina a Radek. Zákazníci říkají, že je u nás jako v pohádce.
Dílna stojí jen pár kroků od našeho domu a zařídili jsme ji tak, aby se nám z ní domů ani nechtělo. Často v ní trávíme mnoho dnů od rána do noci. Všude kolem nás jsou výhledy do kopců a na pastviny se spokojenými kravičkami. Nejen blízkost přírody, ale i kontakt s přírodním materiálem a tvůrčí energie jsou tím, co nás na naši práci baví.

Tradice práce s kůží je spojena i s Metylovicemi. V minulosti tu bylo takzvané „Koňské nebe“, kde rodina Bílkových vyráběla koňské biče. Pokud k nám přijedete na návštěvu, rádi pro vás domluvíme i prohlídku Koženého muzea.
Historie naší práce s kůží sahá až do počátku 20. století, k Radkovým rodinným příbuzným. Radek mnoho let pracoval a pak i vedl rodinnou dílnu pana Karla Mročky, sedláře, který v devadesátých letech založil firmu Custom K.M.Saddlery. Matka pana Mročky, Štěpánka Lachenderová, pocházela z rodiny Lachenderů, kteří provozovali na Moravě obuvnickou dílnu.

 

 

Martina a Radek Zlí